Strona główna
Promocje
Choroby - info
łuszczyca
noworodki
SAD i depresja
trądzik
zespół cieśni n.
Therapy Air iOn
Aqueena
Zamówienie
Terapia światłem
Zastosowanie
Koloroterapia
Certyfikaty
Parametry
Porady
Praca
Kontakt
   
 
Noworodki - wskazania zastosowania naświetlań lampą Bioptron ».

Terapia Światłem Bioptron jest wykorzystywana w leczeniu wielu schorzeń u noworodków, zwłaszcza tych, które muszą po urodzeniu pozostawać w szpitalu (zwykle na oddziale intensywnej opieki medycznej). Do schorzeń tych zaliczamy:

» zapalenie żył
» odleżyny
» schorzenia urazowe
» wysypka na skórze (w miejscach okrytych pieluszką)

Zapalenie żył:
powstaje min. gdy żyły są długotrwale drażnione przez igły. Taka sytuacja występuje podczas wielokrotnych zastrzyków leczniczych, pobieraniu krwi oraz podawaniu płynów dożylnych (kroplówki) lub transfuzji krwi. Żyły małego dziecka są bardzo delikatne i słabe, więc wielokrotna rana powstała po wkłuciu igły powoduje zapadnięcie się żyły, a w okolicznej tkance powstaje zapalenie lub wybroczyny/siniaki. Poza bólem, którego doświadcza dziecko, zapadnięte żyły oraz objęte stanem zapalnym tkanki uniemożliwiają personelowi medycznemu ponowne wprowadzenie igły do żyły.

odleżyny:
występują u każdej osoby (młodszej i starszej), która nie może normalnie poruszać częścią lub całym ciałem. Noworodek przebywający na oddziale intensywnej opieki medycznej jest poważnie chory, zatem kroplówki (lub inne urządzenia medyczne) podłączone do jego ciała mogą uniemożliwiać mu swobodne poruszanie się. Odleżyny powstają w momencie, gdy siła wagi ciała uciska tkanki pod skórą i blokuje normalny przepływ krwi. Komórki skóry pozbawione tlenu i składników odżywczych nie mogą normalnie funkcjonować: w końcu obumierają i tworzą odleżynę. Odleżyny mogą powstać w ciągu paru godzin, a ich leczenie może być niezwykle trudne.

schorzenia urazowe:
obejmują rozcięcia, otarcia i stłuczenia. Rozcięcia powstają na skutek działania ostrych przedmiotów: rana ma równe brzegi i może bardzo krwawić, jeśli doszło do przecięcia żyły. Otarcia powstają na skutek ścierania się warstw powierzchniowych skóry. Stłuczenia powstają w sytuacji, gdy dochodzi do pęknięcia żyły pos skórą i wycieku krwi do tkanki.

wysypki na skórze w okolicach pieluszki:
mogą powstawać u noworodków na skutek drożdżycy (wywołanej grzybem Candida albicans). Drożdżyca rozwija się w warunkach ciapła i wilgoci jakie występują w okolicach pachwiny osłoniętej wilgotną pieluszką. Miejsce zaatakowane infekcją jest zaczerwienione, staje się bolesne i mogą pojawić się małe krostki.

Terapia Światłem Bioptron jest pomocna w leczeniu noworodków, łagodząc ból i stany zapalne, pobudzając odpowiedź na leczenie oraz system immunologiczny. Ostatnie badanie przeprowadzono u noworodków z różnymi schorzeniami, przyjętych na oddział reanimacji i intensywnej opieki medycznej w Pradze. Terapię Światłem Bioptron stosowano od 3 do 4 razy dziennie po 10 minut. Dzieci reagowały na terapię dobrze i nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych, najlepsze wyniki osiągnięto w leczeniu zapalenia żył. Ból ustąpił po 24 godzinach, problemy skórne zmniejszyły się w ciągu 2-3 dni.
rodzice niemowląt byli bardzo zadowoleni z leczenia, a lekarze uznali Terapię Światłem Bioptron jako dobrą opcję w leczeniu noworodków.

Jak mam stosować Terapię Światłem Bioptron w leczeniu mojego dziecka?
To bardzo proste. Terapia Światłem Bioptron jest w pełni bezpieczna i łatwa w zastosowaniu. Ustawienie urządzenia Bioptron jest bardzo proste, dzięki czemu światło lecznicze świeci na dowolne obszary dotknięte urazem. W leczeniu rozcięć, otarć i stłuczeń terapia powinna być stosowana do momentu zaobserwowania poprawy do 10 minut w trakcie jednego zabiegu, w ilości od 3 do 4 zabiegów dziennie. W leczeniu ran po igłach, kroplówkach itp. terapia powinna być stosowana do momentu zaobserwowania poprawy, do 10 minut w trakcie jednego zabiegu, w ilości od 3 do 4 zabiegów dziennie.
Bioptron-Medical.pl ¦ faq ¦ Terapie świetlne ¦ Promocja ¦ Możliwości zastosowania ¦ Kontakt.